Report zápasu
Sezona 2025-2026 se nám nachýlila ke konci a v neděli jsme zajeli k poslednímu zápasu do Lanškrouna. Aby vítězství z minulého týdne nepřišlo vniveč, bylo zapotřebí podat dobrý výkon a v utkání zvítězit. Již před zápasem do týmu skočila nějaká viróza a spoustu hráčů mělo teploty a Kryštof zraněné koleno i kotník. Pokud si nechceš pokazit sezonu, tak musíš spoustu věcí překonat i se zatnutými zuby. Tak to bylo po celou dobu co jsme kombinovali sestavu, podle různých nemocí a zranění. Snad se všichni postupně vyléčí. V úvodu zápasu si slibnou příležitost připravil Víťa Černohous, ale ve skórování mu překážela tyč. Tentokrát jsme měli okénka v obraně a v útoku se nám nedařilo dávat dobré balony mezi obránce soupeře. I přesto jsme si vytvořili tři slibné situace, zahrávali jsme nebezpečné rohy, ale jako kdyby střelný prach zůstal někde v kabině. No pravidlo nedáš -dostaneš. V 23″ jsme špatně dostoupili na pravé straně útočícího hráče, ten si pohrál s naší obranou a překonal i Pepu. Prohrávali jsem jedna nula. Bylo zapotřebí přidat na obrátkách. Tempo se stupňovalo, ale pomalu. Vyrovnání obstaral po rohovém kopu Vojty Štrumla Lukáš Jirásek v 37″. Do poločasu to bylo vše, co jsme stihli. Do druhé půle kluci vstoupili s odhodláním zápas otočit. Hned v úvodu se však zranil domácí hráč a tak se bez mála pět minut nehrálo. Přejeme rychlé uzdravení mladému Čáčovi. Poté už přišla honba za vstřelením vedoucího golu. No k tomu nás hnala i početná skupina našich příznivců. Co čert nechtěl, tak se nám smůla přilepila na kopačky. Jednou z průniku Petr trefil brankáře. Pak Víťovi skočil balon a ten skončil vysoko v síti za brankou. Také Petr si ukopl druhou nohou balon a minul z malého vápna branku. V 65″ zahrával Lukáš trestný kop, jeho tvrdou ránu stěží vyrazil domácí brankář před dobíhajícího Petra a ten rozvlnil síť. Vedli jsme 1.2. Následně v našem týmu došlo ke zranění Míry Špačka a tak jsme znovu přeskupovali řady. Do útoku vstoupil Mára Valach, kterému v 70″přihrál Petr a Mára z těžké pozice prostřelil domácího brankáře potřetí. To už bylo veseleji a balon jsme převážně drželi na svých kopačkách. Do hry se zapojili všichni ,co byli na střídače, kluci nepřestávali bojovat a tlačili se na polovinu soupeře. Do útoku nastoupilo pak mládežnické duo z kategorie žáků Patrik Málek a Šimon Novák. Kluci presovali tak usilovně až dotěrný Patrik donutil domácího brankáře k chybě a druhým dotykem s balonem vstřelil branku na 1:4. Poté už rozhodčí ,,Pavlín Jirků” Štěrba ukončil zápas. A začalo veselí. Nikdo před začátkem sezony by takovýto úspěch nečekal. Za vším stála píle, dřina a soudržnost i v dobách, kdy se nedařilo, prohrávalo, a naši spoluhráči byli zranění. K tomuto teď už můžeme napsat,že k úspěchu nám pomohli hráči z žákovské kategorie, dále nám pomohlo spoustu mládežnických trenérů, trpělivost rodičů a vedení celého fotbalového oddílu. Za vše je potřeba poděkovat. Tato sezona nás naučila i respektu k soupeřům a děkujeme za lekci, kterou nám uštědřila Choceň. Ta u nás v Jablonném předváděla pohledný fotbal. A toto je tečka za pohádkou 4. liga dorostu U17 2025/2026.
Branky: 37″ Jirásek, 65″ Švestka, 70″ Valach, 88″ Málek
Greguš-Jursa, Křivohlávek, Špaček, Maurer, Štruml, Trojan, Čáp, Černohous Vít, Jirásek, Švestka(
Poláček, Černohous Hugo, Valach, Novák, Málek )
Sestava
| Jméno | GLS | AST | Karty | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1 | ||
| 2 | 1 | 1 | ||
| 3 |
11
|
— | 1 | |
| 4 |
17
|
— | — | |
| 5 | — | — | ||
| 6 | — | — | ||
| 7 |
5
|
— | — | |
| 8 | — | — | ||
| 9 |
10
|
— | — | |
| 10 |
13
|
— | — | |
| 11 |
14
|
— | — |
Náhradníci
| Jméno | GLS | AST | Karty | |
|---|---|---|---|---|
| 12 | — | — | ||
| 13 |
1
|
— | — | |
| 14 |
16
|
1 | — | |
| 15 |
15
|
— | — | |
| 16 | 1 | — |